אני רוצה שהם ילמדו על ישראל והחגים" - אימהות יהודיות־ישראליות בבריטניה של תחילת המאה העשרים ואחת"
Translated Title
‘I Want Them to Learn about Israel and the Holidays’: Jewish Israeli Mothers in Early-Twenty- First-Century Britain
Author(s)
Publication Name
Publication Date
Abstract
"אם הייתי שולחת את הבן שלי לבית־ספר רגיל, הוא לא היה יודע שהוא יהודי", מספרת תמר (שם בדוי), יהודייה־ישראלית שמתגוררת בלונדון. ואכן, מחקרים מראים כי נוכחותם של ילדים במשפחה של מהגרים יהודים־ישראלים מעצימה את האמביוולנטיות של ההורים לגבי חיים מחוץ לישראל, אבל מעודדת מעורבות רבה יותר עם ישראלים אחרים, במטרה להנחיל לילדים במשפחה זהות יהודית־ישראלית ולשמור על הקשר שלהם עם המדינה היהודית. מאמר זה מבוסס על 12 ראיונות שקיימה אנג'לה דייוויס עם נשים יהודיות־ישראליות, אימהות לילדים קטנים, שמתגוררות או התגוררו בבריטניה. דייוויס בחנה את האופן שבו אותן אימהות יצרו קשרים חברתיים, מילאו תפקיד של אימהות וגידלו ילדים, וכיצד הן ניסו לוודא שילדיהן ישמרו על זהות יהודית־ישראלית, גם באמצעות אימוץ של מסורות תרבותיות ודתיות בדרכים חדשות.
Topics
Jewish Identity Israeli Expatriates Main Topic: Identity and Community Motherhood Parenthood Jewish Women
Genre
Geographic Coverage
Original Language
Volume/Issue
139
Page Number / Article Number
92-105
Related
‘I Want Them to Learn about Israel and the Holidays’: Jewish Israeli Mothers in Early-Twenty- First-Century Britain (Other language version)
Link
Link to article in JSTOR, אני רוצה שהם ילמדו על ישראל והחגים" - אימהות יהודיות־ישראליות בבריטניה של תחילת המאה העשרים ואחת"
Bibliographic Information
אני רוצה שהם ילמדו על ישראל והחגים" - אימהות יהודיות־ישראליות בבריטניה של תחילת המאה העשרים ואחת". 2018: 92-105. https://archive.jpr.org.uk/object-1046